avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1812 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Am o nelamuire.Eu dupa ce m-am pensionat mai lucrez am ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Am o nelamuire.Eu dupa ce m-am pensionat mai lucrez am 4 ani ...

Am o nelamuire.Eu dupa ce m-am pensionat mai lucrez am 4 ani lucrati.Vreau sa stiu dupa care decizie se recalculeaza pensia.Lucrind am mai multe decizii.
Cel mai recent răspuns: Carp Mircea , utilizator 13:01, 3 Februarie 2024
Dupa ultima decizie primita...
MULTUMESC.
Punctele acumulate de pe unltima decizie.
Punctele de stabilitate se acorda pe datele din prima deschidere de drepturi si anexa ei, care se vor aduga celor in plata.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pentru cei deja pensionati freeanifer freeanifer Pentru cei deja pensionati , dupa aplicarea noii legi a pensiilor se recaculeaza punctajul general sau se ia in considerare punctajul total scris pe decizia de ... (vezi toată discuția)
Recalculare pensie conf.legii 192/2015 ionsisu ionsisu Va rog sa ma lamuriti cu urmatoarea situatie: M-am pensionat in anul 2001, luna mai, la limita de varsta( ca persoana cu handicap congenital).La recalcularea ... (vezi toată discuția)
Recalculare pensie Stefan Mircea Stefan Mircea In cazul in care exista stagiu complet de cotizare, dintre care 20 de ani sunt de grupa a II-a, se recalculeaza pentru acesti 20 ani de grupa a II-a? ... (vezi toată discuția)