avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1030 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Radiere din c.f..Cum se radieaza vechii propritari ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Radiere din c.f..Cum se radieaza vechii propritari daca ai un ...

Radiere din c.f..Cum se radieaza vechii propritari daca ai un certificat de mostenitor si o sentinta civilă ?
Cel mai recent răspuns: adriandimitriu , utilizator 23:40, 5 Februarie 2024
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Depuneti documente justificative la registratorul sef al unitatii teritoriale de cadastru
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
fostii proprietari nu vor fi radiati, dvs veti fi adaugat ca proprietar actual. CF tine intregul istoric

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Dispozitii ale instantei =? pt. functionarii de la cadastru claudia_koteles claudia_koteles Buna ziua, doresc sa primesc un raspuns din partea celor ce stiu si vor cu privire la urmatorul aspect: in anul 2008 x a dobandit printr-o sentinta o suprafata ... (vezi toată discuția)
Masina cumparata acum 10 ani 61-ailenroc 61-ailenroc Buna ziua! am cumparat acum 10 ani o masina si nu am inmatriculat-o. A ramas pe numele vechiului proprietar care a radiat-o fiscal. Ce pot face acum?Daca o ... (vezi toată discuția)
Inmatriculare auto barbosul barbosul Salutare! Va scriu in legatura cu urmatoarea situatie: am gasit o masina veche, de vanzare. Problema este ca tipul care o vinde o are de la tatal lui, care e ... (vezi toată discuția)