avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 619 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Buna ziua , Care este legea prin care se specifica ca ...
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Buna ziua , Care este legea prin care se specifica ca suma cesionata ...

Buna ziua ,

Care este legea prin care se specifica ca suma cesionata in favoarea bancii (pe o asigurare facultativa a locuintei) nu trebuie sa fie mai mai mare decat suma ramasa de plata catre aceasta banca?

Alte discuții în legătură

Asigurare pad si facultativa locuinta ipotecata olf olf Buna ziua, Am un credit ipotecar de 23600 EUR la care trebuie sa fac asigurare. Conform legislatiei am inteles ca asigurarea PAD trebuie sa o fac separat ... (vezi toată discuția)
Asigurare locuinta ipotecata ady492 ady492 Am un credit ipotecar si in contractul de credit se specifica ca banca plateste prima de asigurare facultativa a locuintei pe toata durata creditului ,daca ... (vezi toată discuția)
Asigurarea obligatorie de locuinta si asigurarea facultativa Heidy Heidy Buna ziua, Am o asigurare facultativa a locuintei mele care este cesionata in favoarea bancii la care am credit si VREAU (pentru a fi acoperita din mai ... (vezi toată discuția)