avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 795 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Cu respect va rog sa ma ajutati
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Cu respect va rog sa ma ajutati

Va salut cu respect. Am o simpla intrebare. Va rog sa mi raspundeti. Am furat din magazin o pereche de pantaloni si am fost prins... dupa care toata procedura pt ca au chemat politia. Ce se poate intampla?
Daca nu sunteti recidivist, poate scapati cu o solutie de RUP.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua domnilor avocati. va rog ajutati-ma George Matei Cld George Matei Cld Buna ziua va rog sa ma ajutati. Am furat din magazin o pereche de pantaloni si am fost prins... au chemat politia si mi s au urmat toate procedurile. Eu ... (vezi toată discuția)
Ce se poate intanpla? paulalin paulalin am furat dintr-un magazin o pereche de casti in valoare de 50 lei,am fost chemat la politie iar acesta a spus ca nu e nimic grav.Oricum eu am cooperat cu ... (vezi toată discuția)
Am mare nevoie de ajutorul d-voastra Kudos Kudos Bineiteles ca daca nu faceam o porcarie nu aveam nevoie de ajutor...Asadar..sa va zic patania mea.Intr-o seara ma plimbam cu prietena mea si cu inca 2 fete ... (vezi toată discuția)