Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua. La inceputul anului in MO 57 parca, HG 39 ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua. La inceputul anului in MO 57 parca, HG 39 ...

Buna ziua. La inceputul anului in MO 57/22.01.24 parca, HG 39/2024 spune ceva de decontul transportului in administratia locala. Este aplicabil? Este aleatoriu? Depinde de institutia publica?Multumesc
americanux, utilizator
Pentru funcționarii publici și personalul contractual din cadrul familiei ocupaționale «Administrație» din aparatul de specialitate al primarilor comunelor și al instituțiilor și serviciilor publice de interes local, înființate în subordinea, coordonarea sau sub autoritatea consiliilor locale din comune, posibilitatea decontării contravalorii cheltuielilor de transport între localitatea de domiciliu/reședință și localitatea unde se află locul de muncă al acestora se stabilește prin hotărâre a consiliului local.
Multumesc frumos