Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Medicina legala Bună ziua! Am permisul de conducere ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Medicina legala Bună ziua! Am permisul de conducere retras medical! ...

Medicina legala
Bună ziua! Am permisul de conducere retras medical! În ianuarie anul trecut am fost la iml cu adresa de la politie pentru o expertiza! De la iml m au trimis la psihiatru care a considerat ca trebuie sa ma monitorizeze pe o perioada de câteva luni, mi au cerut și o evaluare psihologica sa vadă dacă mai pot conduce, a ieșit ok, în noiembrie doctorul psihiatru a eliberat un document pe care scria ca sunt ok, am dus evaluarea psihologica plus hârtia de la psihiatru la iml în jur de data de 10 noiembrie! Cei de la iml nu au trimis încă rezultatul la politie, mi au spus telefonic ca trebuie un aviz de la o comisie care nu s a format de mult timp! Cat timp pot cei de la iml sa țină cazul în așteptare?
Buna ziua!
Raspunsul corect il aflati de la iml.Mergeti si intrebati.
Comisiile la IML se intrunesc periodic, nu la fiecare solicitare in parte, doar cand se strang un anumit numar de solicitari.