avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 789 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită Buna ziua , am primit si eu o citatie, sunt trimisa in ...
Discuție deschisă în Executare silită

Buna ziua , am primit si eu o citatie, sunt trimisa in jnstanta ...

Buna ziua , am primit si eu o citati , sunt trimisa in jnstanta cu invest Capital LTD , habar nu am cine este aceasta firma cu ce se ocupa , din cate am inteles , ar fii ceva firma de recuperare , problema este ca eu nu am nici 1 credit nu am avut niciodata , ce inseqmna asta ?
2 din 2 utilizatori consideră
acest răspuns util
Da, este o firmă de recuperări creanțe. Trebuie să studiați dosarul de la Judecătorie să vedeți despre ce este vorba. Trebuie să vă apărați în instanță, ca să nu ajungeți la executare silită.
Ultima modificare: Marți, 13 Februarie 2024
Dapix, utilizator
Este posibil sa fie si vre-o greaseala ? Avand in vedere ca nu am avut nici macar un abonament facut pe numele meu , practic nimic ...

Dapix a scris:

Da, este o firmă de recuperări creanțe. Trebuie să studiați dosarul de la Judecătorie să vedeți despre ce este vorba. Trebuie să vă apărați în instanță, ca să nu ajungeți la executare silită.

1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Poate fi orice, dar până nu vă uitați cei în dosar nu puteți să știți. Poate fi și greșeala, dar poate fi și un fals (penal), dacă cineva va folosit datele să acceseze un credit.
Buna ziua , am analizat instintarea trimisa de catre judecatorie , intradevar este incheiat un abonament cu arange in anul 2018 , ideeq este ca nu este incheiqt de mn personal sunt datele mele copie CI, dar scrisul si semnatura nu sunt ale mele , am analizat bine este vorba despre un fost concubin , cqre a facut acest lucru fara stirea mea , ce este de facut ? Momentan nu imi permit un avocat ...

Dapix a scris:

Poate fi orice, dar până nu vă uitați cei în dosar nu puteți să știți. Poate fi și greșeala, dar poate fi și un fals (penal), dacă cineva va folosit datele să acceseze un credit.

1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
trimiteti intampinare la judecatorie in termen de 15 zile si cereti resingerea cererii pe motiv ca a intervenit prescriptia.
Puteti sa ii faceti plangere penala fostului iubit.

Alte discuții în legătură

Contract schimbat firma telefonie ramonateamo ramonateamo buna ziua am un contract cu o firma de tv net si fix de citiva ani contractul fiind de 45 lei pe luna.in octombrie am cerut sa primesc si un tel mobil atuncii ... (vezi toată discuția)
Dosar de recuperare cu semnături false Andreea295 Andreea295 O cunoștință a fost vizitată de un recuperator de creanțe care susține că, acseta ar avea datorii restante din anul 2014 la o firmă creditoare. ... (vezi toată discuția)
215 popescuovidiu popescuovidiu buna ziua...va rog sa ma ajutati!!! in anul 2005 am fost la un magazin de rate DOMO am solicitat k talonul de pensie un produs mi au facut copie dupa bulettin ... (vezi toată discuția)