Forum Discuţii juridice Executare silită Buna ziua , am primit si eu o citatie, sunt trimisa in ...
Discuție deschisă în Executare silită

Buna ziua , am primit si eu o citatie, sunt trimisa in jnstanta ...

Buna ziua , am primit si eu o citati , sunt trimisa in jnstanta cu invest Capital LTD , habar nu am cine este aceasta firma cu ce se ocupa , din cate am inteles , ar fii ceva firma de recuperare , problema este ca eu nu am nici 1 credit nu am avut niciodata , ce inseqmna asta ?
Da, este o firmă de recuperări creanțe. Trebuie să studiați dosarul de la Judecătorie să vedeți despre ce este vorba. Trebuie să vă apărați în instanță, ca să nu ajungeți la executare silită.
Dapix, utilizator
Este posibil sa fie si vre-o greaseala ? Avand in vedere ca nu am avut nici macar un abonament facut pe numele meu , practic nimic ...

Dapix a scris:

Da, este o firmă de recuperări creanțe. Trebuie să studiați dosarul de la Judecătorie să vedeți despre ce este vorba. Trebuie să vă apărați în instanță, ca să nu ajungeți la executare silită.

Poate fi orice, dar până nu vă uitați cei în dosar nu puteți să știți. Poate fi și greșeala, dar poate fi și un fals (penal), dacă cineva va folosit datele să acceseze un credit.
Buna ziua , am analizat instintarea trimisa de catre judecatorie , intradevar este incheiat un abonament cu arange in anul 2018 , ideeq este ca nu este incheiqt de mn personal sunt datele mele copie CI, dar scrisul si semnatura nu sunt ale mele , am analizat bine este vorba despre un fost concubin , cqre a facut acest lucru fara stirea mea , ce este de facut ? Momentan nu imi permit un avocat ...

Dapix a scris:

Poate fi orice, dar până nu vă uitați cei în dosar nu puteți să știți. Poate fi și greșeala, dar poate fi și un fals (penal), dacă cineva va folosit datele să acceseze un credit.

trimiteti intampinare la judecatorie in termen de 15 zile si cereti resingerea cererii pe motiv ca a intervenit prescriptia.
Puteti sa ii faceti plangere penala fostului iubit.