Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Remorca cu copertina doar pt depozitare, necirculanta ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Remorca cu copertina doar pt depozitare, necirculanta fara birocratie

Vreau sa cumpar o remorca cu copertina pentru la tara, sa o folosesc ca adapost pentru animale.

Daca nu ies cu ea pe drumurile publice, o tin parcata doar pe terenul meu, pot sa nu o inscriu la taxe si impozite si sa o las neinmatriculata?
bineinteles. inmatricularea se face doar pentru circulatia pe drumurile publice. e de preferat sa o cumparati deja radiata.