avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 137 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 PFA distributie
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

PFA distributie


1. Sunt PFA cu cod CAEN 4799 ca activitate principala si 4791 ca activitate secundara. Pot sa ma apuc sa fac distributie de marfa catre magazine cu aceste coduri CAEN ?

2. Daca nu se poate va rog sa imi spuneti ce cod CAEN ar trebui sa folosesc?

3. Pot sa trec un cod Caen ca activitate secundara si sa folosesc ca si activitate principala ?
Cel mai recent răspuns: Mihail Cazacioc , Consilier juridic 17:28, 2 Februarie 2010
Cred ca ati mai deschis o discutie pe tema asta si v-am raspuns

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Schimbare cod caen srl-d savurazvan savurazvan buna ziua. am infiintat recent un srl-d cu activitatea principala 4532. cand am ajuns la anaf sa inregistrez firma ca platitoare de tva mi-au zis ca pentru ... (vezi toată discuția)
Distributie online - cod caen si autorizatii marianbacau marianbacau Buna ziua, Incercam sa ne dezvoltam pe partea de online, si avand o oarecare experienta in anumite domenii am spus sa incepem de acolo. Daca la partea ... (vezi toată discuția)
Diploma/atestat pfa mvstancu mvstancu Bună ziua, Doresc înființarea unui PFA pentru a vinde legal bijuterii handmade confecționate de mine (brățări împletite, brățări din mărgele, ... (vezi toată discuția)