avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 858 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Cum pot afla daca sentință a devenit definitiva?
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Cum pot afla daca sentință a devenit definitiva?

Buna ziua,
As dori sa știu cum pot afla daca o sentință cu drept de recurs in 15 zile a devenit definitiva (intr-un proces de cauza civila).
Deoarece sentința este din anul 2010 nu o pot verifica pe portal.
Menționez ca știu care este numărul sentinței, numărul de dosar si data când a fost pronunțată.
In încheierea acestei sentințe scrie ca este cu drept de recurs in 15 zile.
As dori sa aflu daca s-a mai făcut recurs sau daca a devenit o sentință definitivă.
Nefiind din localitatea unde s-a judecat procesul as dori sa pot afla aceste detalii de la distanta.
Va mulțumesc!
Ultima modificare: Miercuri, 14 Februarie 2024
Gibrail, utilizator
Cel mai recent răspuns: abuzinserviciu99 , utilizator 03:17, 14 Februarie 2024
Sunati la arhiva.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cum pot afla daca o sentinta a devenit definitiva? Gibrail Gibrail Buna ziua, As dori sa știu cum pot afla daca o sentință cu drept de recurs in 15 zile a devenit definitiva (intr-un proces de cauza civila). Deoarece ... (vezi toată discuția)
Sentinta in pronuntare....cum aflu cand sa pronuntat? happyface happyface Anul trecut pe la sfarsitul lunii Decembrie am fost la Judecatorie pentru un proces si mi sa spus ca sentinta dosarului ramane in pronuntare. Intrebarea mea ... (vezi toată discuția)
Cum pot sa verific daca s-au depus motivele de recurs? goponel goponel Am avut un proces cu finantele pentru restitiurea taxei de poluare. Procesul a avut loc pe 21 mai la Braila, si am avut castig. Pana la ora aceasta nu am ... (vezi toată discuția)