Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Cum pot afla daca sentință a devenit definitiva?
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Cum pot afla daca sentință a devenit definitiva?

Buna ziua,
As dori sa știu cum pot afla daca o sentință cu drept de recurs in 15 zile a devenit definitiva (intr-un proces de cauza civila).
Deoarece sentința este din anul 2010 nu o pot verifica pe portal.
Menționez ca știu care este numărul sentinței, numărul de dosar si data când a fost pronunțată.
In încheierea acestei sentințe scrie ca este cu drept de recurs in 15 zile.
As dori sa aflu daca s-a mai făcut recurs sau daca a devenit o sentință definitivă.
Nefiind din localitatea unde s-a judecat procesul as dori sa pot afla aceste detalii de la distanta.
Va mulțumesc!
Gibrail, utilizator
Sunati la arhiva.