avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 992 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... adeverinta de vechime in munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

adeverinta de vechime in munca

In 2010 ITM Bucuresti a emis model nou de adeverinta de vechime un continut pentru paltitorii de comision de 0,75% si alt continut pentru platitorii de comision de 0,25%
are cineva forma noua a acesteu adeverinte
P.S. este pusa in circulatie de aproximativ 2 saptamani, iar la evidenta nu se mai accepta modelul cunoscut
multumesc

Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 17:23, 9 Februarie 2010
gasiti aici si procedura si modelele de adeverinte

[ link extern ]
Pe sit-ul itm le gasesti, iar adeverinta este aceeasi atat pt cei cu 0,25 cat si pt cei cu 0,75.
Tr adusa adeverinta de vechime la itm pentru certificare?Si pt ei cu 0.75 si pt cei cu 0.25?Sunt mai multe tipuri de adeverinte de vechime?
Nu ITM Bucuresti a impus acele modele tampite de adeverinte, ci forul superior al tuturor ITM-urilor din tara. Inspectia Muncii.
Aceste tipuri de adeverinte sunt puse in circulate din data de 05.01.2010 , data cand a fost transmisa acea procedura de catre Inspectia Muncii tuturor ITM-urilor.

Da, atat cei care platesc 0,25% , cat si cei care platesc 0,75% trebuie sa aduca adeverintele pentru certificare.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Plata comision itm ToacaDaniel ToacaDaniel Buna ziua, O firma are aprobare din partea ITM pentru evidenta carnetelor de munca pe anul 2009, si a platit comision ITM 0.25 in fiecare luna. Problema ... (vezi toată discuția)
Aprobare pastrare carnete la unitate crisadi crisadi buna ziua Apelez din nou la sfaturile dvs care mi-au fost de mare folos pana acum... am dat exam pentru obtinerea aprobarii de la ITM pe data de ... (vezi toată discuția)
Sediu social alexandra68 alexandra68 Am o firma care si-a mutat sediul social in iunie 2009 din cluj. Cum se procedeaza pentru a depune declaratiile de comision si statele de plata pe luna iulie ... (vezi toată discuția)