Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... adeverinta de vechime in munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

adeverinta de vechime in munca

In 2010 ITM Bucuresti a emis model nou de adeverinta de vechime un continut pentru paltitorii de comision de 0,75% si alt continut pentru platitorii de comision de 0,25%
are cineva forma noua a acesteu adeverinte
P.S. este pusa in circulatie de aproximativ 2 saptamani, iar la evidenta nu se mai accepta modelul cunoscut
multumesc

gasiti aici si procedura si modelele de adeverinte

[ link extern ]
Pe sit-ul itm le gasesti, iar adeverinta este aceeasi atat pt cei cu 0,25 cat si pt cei cu 0,75.
Tr adusa adeverinta de vechime la itm pentru certificare?Si pt ei cu 0.75 si pt cei cu 0.25?Sunt mai multe tipuri de adeverinte de vechime?
Nu ITM Bucuresti a impus acele modele tampite de adeverinte, ci forul superior al tuturor ITM-urilor din tara. Inspectia Muncii.
Aceste tipuri de adeverinte sunt puse in circulate din data de 05.01.2010 , data cand a fost transmisa acea procedura de catre Inspectia Muncii tuturor ITM-urilor.

Da, atat cei care platesc 0,25% , cat si cei care platesc 0,75% trebuie sa aduca adeverintele pentru certificare.