Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua. Am lucrat la o benzinarie ca vanzator, ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua. Am lucrat la o benzinarie ca vanzator, aveau si statie ...

Buna ziua. Am lucrat la o benzinarie ca vanzator, aveau si statie GPL. Am inceput lucrul si m-au bagat la cursuri pt autorizarie operator GPL pe care firma le-a platit . Am obtinut autorizatia, are numele meu pe ea , am dat examen pentru ea. Am lucrat pentru firma cativa ani buni. Acum am plecat de la ei. Autorizatia nu vor sa mi-o dea zicand ca ei au platit-o. Oarecum tind sa spun ca e logic si corect, atata timp cat nu am platit pentru ea. Dar are numele meu pe ea, nu al firmei. Deci, a cui este autorizatia? Daca este a mea desi nu am platit cursurile, pot in temeiul vreunei legi sa o cer inapoi?
Autorizatia este a dvs nu a societatii la care ati lucrat sau v-a achitat cursul.

In acest caz, solicitati sprijinul politiei sau parchetului. pentru a vi se restitui acel atestat.