Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Contabilitatea unei Asociatii
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Contabilitatea unei Asociatii

Contabilitatea unei Asociatii se tine in sistem real si partida simpla?
george-neagu, moderator
Contabilitatea unei asociatii (ong) se tine în partida dubla. Bilanțul anual se intocmeste și semnează de către un contabil autorizat membru CECCAR.