Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Vreau să scot o adeverință cu venituri de la fosta ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Vreau să scot o adeverință cu venituri de la fosta întreprindere,mi ...

Vreau să scot o adeverință cu venituri de la fosta întreprindere,mi se cere o sumă de cinci sute lei, este legal sau nu?
Cine va solicita acea suma de bani ?

Daca detinatorul arhivei a solicitat aceasta suma, atunci trebuie sa stiti ca, serviciile arhivistice prestate de către operatorii economici autorizați în prestarea de servicii arhivistice se efectuează contra cost, pe baza unor tarife ale căror limite maxime sunt stabilite anual, prin ordin al președintelui Casei Naționale de Pensii Publice, cu avizul Arhivelor Naționale.

intrebati Arhivele Nationale, daca suma este corecta.
Cornel Vasile, Consilier juridic