avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 716 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Nr cărții funciare,Nr cadastrului și Nr topografic ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Nr cărții funciare,Nr cadastrului și Nr topografic unde le ...

Nr cărții funciare,Nr cadastrului și Nr topografic unde le pot obține nu le știu îmi trebuie ptr O.C.P.I. ptr completare formular.
Cel mai recent răspuns: raluk0207 , utilizator 18:27, 18 Februarie 2024
Numărul cadastral se găsește pe schița imobilului (sus, în stanga).
Dacă nu aveți schița...nu aveți de unde sa îl aflați și nici sa obțineți nimic online.
Va trebui sa va deplasați personal la Biroul de Carte Funciara și sa cereți informații în legătură cu imobilul.
Planul de parcelare cu imobilul mi la trimis Primăria cu proprietatea dar mă interesează dacă sa pus țăruși cînd sa măsurat terenul.

raluk0207 a scris:

Numărul cadastral se găsește pe schița imobilului (sus, în stanga).
Dacă nu aveți schița...nu aveți de unde sa îl aflați și nici sa obțineți nimic online.
Va trebui sa va deplasați personal la Biroul de Carte Funciara și sa cereți informații în legătură cu imobilul.

Nu pune nimeni nimic. Doar se măsoară.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Am carte funciara pe casa și teren total 250 mp dar restul terenului ... Magie1 Magie1 Am carte funciara pe casa și teren total 250 mp dar restul terenului din curte nu e al meu că să îmi vind partea mea trebuie sa solicit de la Primărie sau ... (vezi toată discuția)
Carte funciara SPIREA SPIREA Cu siguranta proprietatea mea dispune de un nr la cartea funciara doar ca eu nu-l cunosc.In cazul in care nu am cadastrul si intabularea facuta si nu cunosc ... (vezi toată discuția)
Intabulare adamcristi adamcristi Bună seara! În urma unei succesiuni, având hotărârea definitivă a instanței, pe un teren de 772 mp, aici fiind inclusă și o casă, domnul de la ... (vezi toată discuția)