Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Indemnizatie crestere copil vs infiintare PFA
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Indemnizatie crestere copil vs infiintare PFA

Buna ziua,
Daca beneficiez de indemnizatie de crestere copil si infiintez un PFA trebuie sa renunt la banii de la stat sau nu?
Aceeasi intrebare si in cazul in care persoana se afla in somaj si doreste infiintarea unui PFA: trebuie sa renunte la somaj? este un anumit barem de venit din activitatea independenta la care trebuie sa renunt la somaj sau la indemnizatia de crestere copil?
Multumesc anticipat.
O zi cat mai buna!
simona.belinco, utilizator