avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 769 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Achiziționare și vânzare servere noi și second ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Achiziționare și vânzare servere noi și second hand cod CAEN 4791

Bună, doresc să achiziționez și să vând online servere noi și second hand prin propriul magazin online.

În momentul de față am codul CAEN 4791 (secundar) - Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet

Această clasă include:
comerțul cu amănuntul al oricărui tip de produs prin comandă poștală
comerțul cu amănuntul al oricărui tip de produs prin Internet, pe bază de comandă

Această clasă include de asemenea:
vânzarea directă prin intermediul televiziunii, radio-ului sau telefonului
licitații cu amănuntul pe Internet

Îmi puteți spune vă rog dacă am nevoie de aviz de la primărie dacă toată activitatea se desfășoare strict online sau dacă am nevoie de un alt cod CAEN?

Doresc să fiu 100% în conformitate cu legile din România și să nu am probleme.

Alte discuții în legătură

Infintare magazin online Mihai3090 Mihai3090 Buna ziua, Doresc un sa infintez un magazin online cu produse bio pe care Intentionez sa le ambalez personal. Am nevoie sa stiu de ce autorizatie am nevoie ... (vezi toată discuția)
Cod caen pentru magazin piese auto cu vânzare online? Rusu88.rusu88@gmail.com Rusu88.rusu88@gmail.com Buna seara . Pentru un magazin piese auto cu vânzări online ni s a recomandat codul Caen 4791 . Din ce am văzut la codul 4791 este specificat ca este ... (vezi toată discuția)
Pot sa vând online ca pfa? simulete simulete Bună ziua, Va rog sa ma ajutați cu răspunsul la următoarea intrebare: Dacă deschid un Pfa pot vinde produse online (EX: sipca metalica). Și dacă da ... (vezi toată discuția)