avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1076 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Linistea la bloc
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Linistea la bloc

De vreo cateva luni, s-au mutat deasupra apartamentului meu cativa chiriasi (4-5 tineri) si problema e ca bocane si troncane NUMAI noaptea incepand cu ora 23 pana spre 3-4 dimineata. Ziua este o liniste de mormant la ei.
Ce pot sa fac ca sa fie amendati? A venit politia odata si mi-au zis ca-mi trebuie martori , bla bla bla bla bla..... la revedere ! Chiar nu exista legi in tara asta a nimanui ?

Ce ma sfatuiti sa fac in acest caz? Daca ei stau cu chirie fara contract, politia poate sa le faca ceva?
Mentionez ca am discutat si cu acesti chiriasi insa mi-am racit gura degeaba.

Multumesc!
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 15:57, 2 Februarie 2010
Sunt foarte multe topicuri pe aceasta tema!!
Folositi functia Cautare(in dreapta) si veti gasi N discutii si X solutii/propuneri.
Analizati-le si luati decizia pe care o veti considera corecta!:thumbup:
1-Sesizati oficial presedintele de asociatie care poate desfasura demersuri la nivelul proprietarului spatiului
2-Puteti incerca personal sensibilizarea proprietarului ,care are obligatia sa atentioneze persoanele in cauza sa detina comportament decent si prin atitudini sa nu se situeze in prevederile contraventionale
3-Sesizati oficial politistul de proximitate responsabil.
Pe considerentul ca suntem oameni,de regula acest gen de incidente ,trebuiesc rezolvate amiabil
Succes

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Gălăgia Anca_id Anca_id Va rog să-mi Spune-ți ce sa fac ,nu mai suport.Am deasupra chiriași cu copii și bat mingea ,bocane ,sar pe tavane ,pur și simplu nu mai rezistam .Va rog ... (vezi toată discuția)
Buna ziua! de cateva zile am o problema legata de niste chiriasi. ... cetatean_ro cetatean_ro Buna ziua! De cateva zile am o problema legata de niste chiriasi. Mai exact, in apartamentul de deasupra s-au mutat vreo 3 cetateni din Africa. lucratori in ... (vezi toată discuția)
Galagie vecini ghitanelenaalina ghitanelenaalina Buna ziua, Am o mare problema cand vine ora 22 noaptea vecinii de la etajul superior i-au foc la propriu, adica fac un zgomot infernal. 1. Eu am inchiriat o ... (vezi toată discuția)