avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1939 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Persoane domiciliate la adresa unde locuiesc
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Persoane domiciliate la adresa unde locuiesc

As dori sa stiu daca pot face ca alte persoane sa nu mai fie domiciliate unde locuiesc eu(fiind proprietatea mea). Este vorba de fiul fostului proprietar de la care am cumparat apartamentul.
Exista vreo modalitate legala ca sa fac in asa fel incat sa nu mai fie domiciliat la adresa mea?
Cel mai recent răspuns: florin_io , utilizator 17:06, 2 Februarie 2010
Puteti astepta pana ii expira cartea de identitate.
Altfel trebuie sa deschideti proces.

avocat Claudiu Lascoschi
avocat_lascoschi@yahoo.com a scris:

Puteti astepta pana ii expira cartea de identitate.
Altfel trebuie sa deschideti proces.

avocat Claudiu Lascoschi

Mai bine astept :))
Asa, informativ, ce proces ar trebui sa deschid?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Vanzare-cumparare il_so il_so Mama este proprietara unui apartament dobandit in anul 1993 prin cumparare de la fostul ICRAL.Ea este in proces de evacuare cu fica si ginerele ei care ... (vezi toată discuția)
Executare silita, dar fostul proprietar s-a mutat florin_io florin_io Locuim intr-un apartament pe care l-am cumparat de acum 3 ani. Astazi a venit in posta o citatie pe numele fiului fostului proprietar. Nu stiu ce contract au ... (vezi toată discuția)
Problema importanta tibi2008 tibi2008 Suntem casatoriti de ceva vreme, in ultimul timp au intervenit problemele si m-a dat afara din casa. nu mai am acces la lucrurile mele si nici nu pot sa vad ... (vezi toată discuția)