Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Persoane domiciliate la adresa unde locuiesc
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Persoane domiciliate la adresa unde locuiesc

As dori sa stiu daca pot face ca alte persoane sa nu mai fie domiciliate unde locuiesc eu(fiind proprietatea mea). Este vorba de fiul fostului proprietar de la care am cumparat apartamentul.
Exista vreo modalitate legala ca sa fac in asa fel incat sa nu mai fie domiciliat la adresa mea?
Puteti astepta pana ii expira cartea de identitate.
Altfel trebuie sa deschideti proces.

avocat Claudiu Lascoschi
avocat_lascoschi@yahoo.com a scris:

Puteti astepta pana ii expira cartea de identitate.
Altfel trebuie sa deschideti proces.

avocat Claudiu Lascoschi

Mai bine astept :))
Asa, informativ, ce proces ar trebui sa deschid?