Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Buna, in urma unui consult la medic mi s a dat un ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Buna, in urma unui consult la medic mi s a dat un diagnostic ...

Buna, in urma unui consult la medic mi s a dat un diagnostic gresit de avort spontan, nu mi s-au oferit medicamente si dupa 7 zile am ajung in alt spital operata de urgenta pentru sarcina extrauterina si am ramas fara trompa in urma operatiei, se poate sa dau in judecata primul doctor din cauza caruia am ajuns in situatia aceasta?
Puteti sesiza in scris, cu nr. de inregistrare/ data, Colegiul medicilor din judet si/ sau sa deschideti actiune in instanta impotriva medicului, urmand a cere daune materiale si/ sau daune morale.