Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Diagnostic neclar
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Diagnostic neclar

am fost cu fetita mea la medic , care a zis ca are displazie de sold si trebuie operata de urgenta, precizez ca nu am avut niciodata probleme legate de mers cu ea, acum doresc sa mergem la cluj sa vedem ce zice si alt medic, in caz ca fata nu are nimik pot sa il dau pe medic in judecata?sau sa fac reclamatie la spital
Daca veti avea si alte diagnostice, care nu confirma primul diagnostic, puteti sesiza in scris, cu nr. de inregistrare/ data, colegiul medicilor din judetul dvs. Se va face o ancheta si veti primi un raspuns scris.
Puteti deschide actiune in instanta, daca nu se confirma primul diagnostic si cere daune materiale si daune morale, de la medicul respectiv.
multumesc