Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Urmeaza sa fac nunta si vreau ca toate proprietatile ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Urmeaza sa fac nunta si vreau ca toate proprietatile pe care ...

Urmeaza sa fac nunta si vreau ca toate proprietatile pe care le-am dobandit pana sa o cunosc pe sotie vreau sa le inregistrez, cum procedez?
Dacă sunt cumpărate anterior incheierii căsătoriei si achitate integral nu aveți nici o problema, sunt bunurile dvs proprii.Daca șe achita în rate în timpul căsătoriei discuția e mai complexa..