Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Luare in spatiu pentru preschimbare C.I.
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Luare in spatiu pentru preschimbare C.I.

Valabilitatea CI , expira peste 1 luna de zile . O ruda de a mea (un nepot , aproape 48 ani) doreste sa ma ia in spatiu insa nu stim daca este vreo ”problema” si anume ; El este unicul propietar dupa decesul Tatalui sau (varul meu) decedat acum aproape 4 ani de zile iarde la deces fiul nu a facut succcesiunea , considerand ca nu are nevoie de asa ceva. Acum in lumina noii situatii de luare in spatiu , este vreo prolema ? Se poate face aceasta luare in spatiu ?
Multumesc , am inteles. Saptamana placuta
Multumesc.