Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Diurna șoferi - Bună ziua, dacă am un șofer care ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Diurna șoferi - Bună ziua, dacă am un șofer care efectuează transport transnațional ...

Bună ziua, dacă am un șofer care efectuează transport transnațional de mărfuri, cum se acordă diurna? ( ex. încarcă din SK și descarcă la Sibiu). Diurna se acordă pe toată durata cursei 87,5 EUR/zi indiferent de țara unde se află, sau la intrare în România se consideră transport intern și se acordă o diurna de 57,5 RON/zi?
Diurna se acordă pe toată durata cursei 87,5 EUR/zi.