Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... cadastru
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

cadastru

in ce consta doc cadastrala? va multumesc.
buna seara!
este un plan de amplasament si delimitare a corpului de proprietate.
se intocmeste de un inginer cadastrist.
Reprezinta documentatia de specialitate prin care oficiul de cadastru si publicitate imobiliara prin reprezentant autorizat intocmeste plan de amplasament si delimitarea proprietatii .