Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Buna ziua, am un apartament de vanzare si am luat ...
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Buna ziua, am un apartament de vanzare si am luat legatura cu ...

Buna ziua, am un apartament de vanzare si am luat legatura cu o agentie imobiliara/agent imobiliar. In urma discutiei cu acestia am trimis agentei actele solicitate(contract vanzare- cumparare apart, cadastru intabulare) si mi-au trimis pe email contractul de prestari servicii imobiliare - exclusivitate. L-am semnat si returnat via email, solicitand ca si ei sa-mi returneze contractul de servicii semnat si stampilat. Contractul are data de 07.02.2024 si nici pana astazi 06.03.2024 nu mi-au transmis contractul semnat si stampilat din partea agentiei imobiliare. Intrebarea mea este urmatoarea: acest contract este valabil atata timp cat nu este semnat si stampilat de agentie? Multumesc pentru raspuns
Buna ziua, contractul nu este valabil cat nu este semnat de ambele parti insa nu aveti de unde sa stiti daca nu l-au semnat. Faptul ca nu vi l-au transmis si dvs cu semnatura lor, asta e alta discutie.
Dupa ce eu am trimis pe email contractul semnat le-am scris in corpul emailului ca astept contractul semnat si stampilat si din partea lor. Dar ei nu au revenit catre mine cu contractul semnat si stampilat. Deci contractul este sau nu este contract?