avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 217 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Bună ziua! Va rog din suflet sa ma ajutați! Am ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Bună ziua! Va rog din suflet sa ma ajutați! Am lucrat în Olanda ...

Bună ziua! Va rog din suflet sa ma ajutați! Am lucrat în Olanda fără contract, la negru cum s-ar zice , și am avut nevoie de bani pentru o operație la genunchi, patronul firmei m-a împrumut din contul firmei, precizând "avans salariu". Acum eu nu îmi permit sa trimit în contul firmei suma pe care o dorește el, ce mi se poate întâmpla dacă nu plătesc, pentru ca înțelegerea mea cu el a fost alta,iar el acum, mi cere înapoi! Mulțumesc din suflet pentru eventualele răspunsuri!
Cel mai recent răspuns: Iulian MANEA , Contabil 23:16, 9 Martie 2024
Exista dovada platii ? Ce se mentioneaza ca obiect al platii?
Da, mi au pus banii pe card

Cornel Vasile a scris:

Exista dovada platii ? Ce se mentioneaza ca obiect al platii?

Si ca obiect al platii ce se mentioneaza ?
Bani pentru operație genunchi,avans salariu. Tin sa mentionez ca tot la locul de munca m-am lovit, fără sa ma ducă la vreun medic sau ceva. Plus ca lucram la negru

Cornel Vasile a scris:

Si ca obiect al platii ce se mentioneaza ?

Ultima modificare: Sâmbătă, 9 Martie 2024
Catalin2000@, utilizator

V-aș fi foarte recunoscător dacă m-ați ajuta cu un sfat, sunt disperat
Cornel Vasile a scris:

Si ca obiect al platii ce se mentioneaza ?

Alte discuții în legătură

Acord de confidentialitate si fidelitate+salar+amenintari serdeanu serdeanu Buna ziua, Va rog din suflet daca puteti sa ma ajutati cu un raspuns la urmatoarele nelamuriri: Am lucrat pana acum 2 luni la o firma care este partener ... (vezi toată discuția)
Care este pedeapsa pentru fals in acte si uz de fals ? GYULYANO GYULYANO Va rog sa-mi raspundeti care este pedeapsa pentru fals si uz de fals la cele relatate de mine mai jos? Patronul meu m-a trecut in concediu fara plata in ... (vezi toată discuția)
Cont blocat de banca! lumifatu lumifatu sper sa ma puteti lamuri in problema pe care o am. am un card de cumparaturi la o banca la care mai am de achitat 790 lei si spun ei o intarziere in achitarea ... (vezi toată discuția)