Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Bună ziua! Va rog din suflet sa ma ajutați! Am ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Bună ziua! Va rog din suflet sa ma ajutați! Am lucrat în Olanda ...

Bună ziua! Va rog din suflet sa ma ajutați! Am lucrat în Olanda fără contract, la negru cum s-ar zice , și am avut nevoie de bani pentru o operație la genunchi, patronul firmei m-a împrumut din contul firmei, precizând "avans salariu". Acum eu nu îmi permit sa trimit în contul firmei suma pe care o dorește el, ce mi se poate întâmpla dacă nu plătesc, pentru ca înțelegerea mea cu el a fost alta,iar el acum, mi cere înapoi! Mulțumesc din suflet pentru eventualele răspunsuri!
Exista dovada platii ? Ce se mentioneaza ca obiect al platii?
Da, mi au pus banii pe card

Cornel Vasile a scris:

Exista dovada platii ? Ce se mentioneaza ca obiect al platii?

Si ca obiect al platii ce se mentioneaza ?
Bani pentru operație genunchi,avans salariu. Tin sa mentionez ca tot la locul de munca m-am lovit, fără sa ma ducă la vreun medic sau ceva. Plus ca lucram la negru

Cornel Vasile a scris:

Si ca obiect al platii ce se mentioneaza ?

Catalin2000@, utilizator

V-aș fi foarte recunoscător dacă m-ați ajuta cu un sfat, sunt disperat
Cornel Vasile a scris:

Si ca obiect al platii ce se mentioneaza ?