avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 303 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Beneficiez de scutire?
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Beneficiez de scutire?

După tatăl meu care a fost prizonier de război sunt beneficiar al legii 118 începând cu anul 2024, Beneficiez de scutirea impozitului pe locuință, teren și mașină dacă acestea nu sunt moștenire de la părinți, ci sunt ale mele ? Va mulțumesc anticipat !
Ultima modificare: Luni, 11 Martie 2024
george-neagu, moderator

Alte discuții în legătură

Scutiri urmași prizonieri de razboi malexa malexa Buna ziua, Sunt beneficiara a preved. decret-lege 118/90 respectiv urmasa prizonierilor de razboi si,in contextul prevederilor legale cu modificarile ... (vezi toată discuția)
Beneficiara a d.l. 118/1990 cu completarile ulterioare, ca urmasa a tatalui, ca prizionier de razboi andana andana Buna ziua, Sunt beneficiara a D.L. 118/1990 cu completarile ulterioare, ca urmasa a tatalui , ca prizionier de razboi , Am depus cerere pt scutire de impozit ... (vezi toată discuția)
Sunt beneficiarul legii 130/2020 Droasca Adrian Droasca Adrian Sânt beneficiarul legii130/2020 care a completat Decretul lege 118/1990, urmaș prizonier de război,art 5 al.7.In decembrie 2021 și 2022 am depus toate ... (vezi toată discuția)