Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Beneficiara a D.L. 118/1990 cu completarile ...
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Beneficiara a D.L. 118/1990 cu completarile ulterioare, ca urmasa a tatalui, ca prizionier de razboi

Buna ziua, Sunt beneficiara a D.L. 118/1990 cu completarile ulterioare, ca urmasa a tatalui , ca prizionier de razboi , Am depus cerere pt scutire de impozit pentru locuinta parintilor si am primit raspuns ca nu pot sa beneficiez de scutire de impozit, deoarece mama a mostenit locuinta, dupa ce a decedat tata, mama a decedat ulterior si eu am mostenit casa parintilor, cf certificat de mostenitor. Este corect raspunsul primariei?
george-neagu, moderator