Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Am incheiat un contract de subinchiriere eu fiind SRL ...
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Am incheiat un contract de subinchiriere eu fiind SRL si sublocatorul tot SRL.

Buna ziua,

va rog sa ma ajutati cu urmatoarele nelamuriri
- daca am incheiat un contract de subinchiriere eu fiind SRL si sublocatorul tot SRL...trebuie sa trimit notificare
privind opţiunea de taxare a operaţiunilor prevăzute
la art. 292 alin. (2) lit. f) din Codul fiscal in SPV nu ?
- si sunt obligata sa completez totodata si formularul 168 pentru acest contract de subinchiriere?

multumesc
george-neagu, moderator