avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 225 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Am incheiat un contract de subinchiriere eu fiind SRL ...
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Am incheiat un contract de subinchiriere eu fiind SRL si sublocatorul tot SRL.

Buna ziua,

va rog sa ma ajutati cu urmatoarele nelamuriri
- daca am incheiat un contract de subinchiriere eu fiind SRL si sublocatorul tot SRL...trebuie sa trimit notificare
privind opţiunea de taxare a operaţiunilor prevăzute
la art. 292 alin. (2) lit. f) din Codul fiscal in SPV nu ?
- si sunt obligata sa completez totodata si formularul 168 pentru acest contract de subinchiriere?

multumesc
Ultima modificare: Joi, 14 Martie 2024
george-neagu, moderator

Alte discuții în legătură

Tva chirie mire9 mire9 Buna seara . As dori daca se poate sa ma lamuriti intr-o problema. Firma mea a subinchiriat un spatiu de la o societate comerciala . Este corect sa mi se ... (vezi toată discuția)
Inchiriere partiala imobil gabi_karmen gabi_karmen O societate comerciala platitoare de TVA doreste sa ofere spre inchiriere o parte din cladirea pe care o detine si in care are si sediul. Factura pe care o ... (vezi toată discuția)
Notificare finante pentru facturare chirii ana & maria ana & maria ce notificare trebuie depusa la finante pentru facturarea chiriilor de catre o societate? ajutati-ma cu o lege,ordonanta ,sa ma dumiresc si eu. (vezi toată discuția)