avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 300 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Pfa pentru livrare cursuri online
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Pfa pentru livrare cursuri online

Buna ziua,
Am un pfa pentru livrare cursuri online, si facturez o firma din UK (non-UE). E neovie sa introduc facturile in e-factura?
Multumesc
Ultima modificare: Luni, 18 Martie 2024
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: Grama Cornel - Consultant fiscal , Consultant fiscal 16:39, 22 Martie 2024
Nu e nevoie

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua, am un pfa pentru cursuri online si facturez o firma ... cata_apostol cata_apostol Buna ziua, Am un PFA pentru cursuri online si facturez o firma din UK (non-UE). E nevoie sa introduc factura in e-factura? (vezi toată discuția)
Factura intracomunitara cu cod tva incorect kaze kaze Buna ziua, Am niste facturi de servicii pentru o firma din UK cu TVA zero intracomunitar, am folosit din pacate codul TVA a firmei din UK incepand cu GB si ... (vezi toată discuția)
Facturarea cu sau fara tva elena689 elena689 Buna ziua, am urmatoarea situatie privind facturarea cu sau fara TVA. Casa de expeditii din Romania factureaza o firma cu sediul din UK. Firma din UK ... (vezi toată discuția)