Forum Discuţii juridice Executare silită Bună ziua. Poate sa mi se pună sechestru pe masina ...
Discuție deschisă în Executare silită

Bună ziua. Poate sa mi se pună sechestru pe masina in Germania ...

Bună ziua. Poate sa mi se pună sechestru pe masina in Germania dacă sunt executat silit în România?
Teoretic se poate, practic e mai greu. Executorul nu are competente în afara tarii, deci trebuie apelat la un executor acolo după ce titlul executoriu e si acolo recunoscut.