avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 418 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită Bună ziua. Poate sa mi se pună sechestru pe masina ...
Discuție deschisă în Executare silită

Bună ziua. Poate sa mi se pună sechestru pe masina in Germania ...

Bună ziua. Poate sa mi se pună sechestru pe masina in Germania dacă sunt executat silit în România?
Cel mai recent răspuns: gi-jane2 , moderator 06:39, 19 Martie 2024
Teoretic se poate, practic e mai greu. Executorul nu are competente în afara tarii, deci trebuie apelat la un executor acolo după ce titlul executoriu e si acolo recunoscut.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Poprire conturi romania- repercusiuni pe conturile detinute in alta tara George_N George_N Salut, In cazul unei decizii de poprire pe conturile din Romania, aceasta poprire se poate aplica ulterior si pe conturile detinute la o alta banca din ... (vezi toată discuția)
încuviinþare executare silitã boggieuk boggieuk Buna ziua, Astazi am aflat , ca un creditor a cerut încuviinţare executare silită impotriva mea. Eu am avut domiciliul pana in iulie in X oras , in ... (vezi toată discuția)
Sechestru autoturism serby30 serby30 Buna seara, Ma intereseaza care este procedura de punere sechestru pe un autoturism? Cine hotaraste locul unde se pune sechestrul, daca creditorul este ... (vezi toată discuția)