Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Publicare OUG in Monitorul Oficial
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Publicare OUG in Monitorul Oficial

Bună ziua!Daca o Ordonanta de Urgenta a fost adoptata de catre Guvern,in cat timp ajunge sa fie publicata in Monitorul Oficial?Exista un termen maxim?Multumesc!
Nu exista un astfel de termen. Actul normativ aprobat de guvern merge pe filiera obisnuita pana la publicare in MO.