avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 421 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Luare in spatiu- preschimbare CI
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Luare in spatiu- preschimbare CI

Pot lua in spatiu pe cineva care are resedinta in alta tara si care in momentul de fata are actul de identitate romanesc expirat si are nevoie de reinoirea acestuia pentru reinoirea permisului de conducere romanesc expirat si acesta? Mentionez ca spatiul este o garsoniera in care exista inregistrate 2 persoane cu domiciliul stabil si exista si un mandat de comodat pentru sediu social firma inregistrat la aceasta adresa, Exista ceva restrictii in acest sens? Va multumesc!
Ultima modificare: Luni, 25 Martie 2024
Mihaela Sorana, utilizator
Cel mai recent răspuns: Mihaela Sorana , utilizator 10:24, 26 Martie 2024
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Puteți, dacă la adresă nu figurează mai mult de 10 persoane cu domiciliul activ. Aveți însă grijă că actul de identitate se face cu valabilitate 10 ani, timp în care poate vindeți, sau vreți să faceți și altor persoane domiciliul acolo, și atunci s-ar putea să aveți unele piedici.


georgiana.td a scris:

Puteți, dacă la adresă nu figurează mai mult de 10 persoane cu domiciliul activ. Aveți însă grijă că actul de identitate se face cu valabilitate 10 ani, timp în care poate vindeți, sau vreți să faceți și altor persoane domiciliul acolo, și atunci s-ar putea să aveți unele piedici.



Va multumesc mult!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Primirea in spatiu claudia18 claudia18 Prietenului meu i-a expirat buletinul si vreau sa il iau in spatiu pentru asi putea face actul de identitate, dar totodata vreau sa vand apartamentul. Ne va ... (vezi toată discuția)
Primire in spatiu locativ - riscuri? delmina delmina Am inchiriat un apartament, iar chiriasul doreste sa isi schimbe buletinul pe noua adresa (nu cu flotant, ci cu domiciliu), deoarece in cateva zile ii expira ... (vezi toată discuția)
Diferenta intre flotant si primire in spatiu carmaw carmaw buna ziua, Mama mea( acum prea batrina ) are in prop o garsoniera pe care o inchiriaza de 5 ani la un cuplu=avem contract de inchiriere inregistrat dar nu au ... (vezi toată discuția)