avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 118 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Cass ptr. dobânzile la titlurile de stat?
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Cass ptr. dobânzile la titlurile de stat?

As dori și eu sa întreb dacă ptr. dobânzile obținute din titluri de stat mai mari de sase salarii minime brute pe tara se depune declarație la anaf ptr. Cass.
Ultima modificare: Marți, 26 Martie 2024
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: george-neagu , moderator 21:57, 26 Martie 2024
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Deloc.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Impozit pe venit obtinut din dobanzi la depozite si titluri de stat Marioni Marioni Buna seara, Nu cunosc noile modificări la codul fiscal si de aceea as dori sa pun urmatoarele intrebari: 1. Am inteles ca pentru dobanzile obtinute din ... (vezi toată discuția)
Completare declaratia unica 2019 mihai_b75 mihai_b75 Buna ziua, As dori sa va intreb, referitor la depunerea declaratiei unice ptr. 2019, daca am avut venituri din vanzarea unui autoturism proprietate ... (vezi toată discuția)
Pe lângă salariu mai am venituri din dobânzi și titluri de stat micutul1978 micutul1978 O persoana fizica este salariata, cu contract de munca cu normă întreagă. In afara de veniturile din salariu, am obtinut (incasat) in anul 2023 din PFA suma ... (vezi toată discuția)