Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Vandalizarea spatiului verde din fata blocului
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Vandalizarea spatiului verde din fata blocului

Cum s-ar putea rezolva o problema la bloc, unde sunt proprietara: in gradina din fata apartamentului ( stam la parter) intra o batrana agresiva verbal si fizic. Locuieste la etajul 5 pe partea cealalta a blocului, neavand ferestrele pe partea noastra. Aceasta smulge toate plantele pana ramane pamant uscat., ceea ce pentru noi, cei de la parter, inseamna un dezastru din cauza prafului care se ridica in lunile secetoase de vara. Am incercat un dialog dar a ripostat violent si cu limbaj vulgar (desi e trecuta de 70 de ani). Am plantat gazon din bugetul personal si ni l-a smuls imediat ce a incoltit. Este un cosmar aceasta situatie aberanta si nu mai stim la cine sa apelam pentru privilegiul de a avea putina verdeata in conditiile in care stam in zona poluata din Bucuresti iar Primaria trimite echipe de toaletare si curatare a gradinilor tot timpul.
Va multumesc!
Detineti titlu d epropriettea pentru terenul in discutie??
De regula terenul din jurul imobilelor de locuit in comun apartin domeniului public
Dispozitiile in vigoare interzic accesul locaterilor pe domeniu public aferent imobilelor de locuit in comun ,sadirea de flori,plante,arbori etc