Forum Discuţii juridice Executare silită Buna ziua! In urma unui credit ipotecar pe care nu am ...
Discuție deschisă în Executare silită

Buna ziua! In urma unui credit ipotecar pe care nu am putut sa-l ...

Buna ziua!
In urma unui credit ipotecat pe care nu am putut sa-l achit, am fost executat de banca prin intermediul unui executor. Toata procedura s-a incheiat acum aprox. 6 luni.
Acum am descoperit ca inca mai am aceasta poprire pe conturi.
Nu ar fi fost normal ca la incheierea procedurii executorul sa comunice bancilor desfiintarea popririi? Sau dupa ce a incasat toti banii, banca sa solicite executorului desfiintarea popririi?
Cum trebuie procedat?
geosoft, utilizator
Pai s-au încasat toți banii pe care ii datorati?
Da
Executorul ce a zis? Dacă nu se actualizează creanta, va trebui sa ridice poprirea. Daca nu se untampla asta, va trebui sa faceți contestatie la executare în instanta.