avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 315 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Bloc de 4 etaje cu garaje individuale la subsol. Actul ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Bloc de 4 etaje cu garaje individuale la subsol. Actul de proprietate ...

Bloc de 4 etaje cu garaje individuale la subsol. Actul de proprietate al apartamentului specifica cota indiviza in metrii pătrați. Actul de proprietate al garajului este fara cota indiviza. Accesul in garaj direct din strada fara ușa de acces în subsolul blocului.
Cum se calculează CPI pe cele două proprietăți, apartament și garaj, și la ce se aplica CPI pentru garaj?
MULȚUMESC

Alte discuții în legătură

Cum se stabilește cota parte indiviza (cpi) în cadrul condominiului ... Iulina2 Iulina2 Cum se stabilește cota parte indiviza (cpi) în cadrul condominiului unde proprietarii detin în proprietate individuală/exclusivă: apartamente, boxe, ... (vezi toată discuția)
Cota indiviza oji62 oji62 un dezvoltator imobiliar vine un imobil p+ 2 ( cu sarpanta) ; 6 apartamente, la 6 cumparatori; toti cei 6 proprietari au cota indiviza din casa scarii si ... (vezi toată discuția)
Cheltuieli pentru plata reparatiilor la ascensor basu basu Locuiesc la primul nivel intr-un bloc de zece etaje. Am constatat ca administratia mi-a trecut de plata cota parte din reparatia(revizia) de la lift. I-am ... (vezi toată discuția)