Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Un local poate să-ți interzică acesul cu ...
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Un local poate să-ți interzică acesul cu lichide/alimente personale, indiferent de circumstanțe?

Se poate interzice aducerea la orice tip de lichid într-un centru de jocuri (Biliard, Bowling) care este în primul rând centru de jocuri și secundar bar doar ca să cumperi direct de acolo? Adică dacă cineva vrea să-și aducă apă, un ceai etc., nu mă refer neapărat la alcol. Și de asemenea nu propun ca individul să nu plătească nimic acolo, dar de exemplu dacă cineva închiriază o masă de tenis pe x număr de ore și își aduce de acasă un termos cu ceai.

Sau, cel puțin, dacă ai nevoie de lichidul respectiv din motive medicale, obiective (anume cu prescripție medicală), măcar atunci poți să-l aduci?
Gheorghe P., utilizator
Poate fi vorba de politica firmei si cred ca este vorba despre alcool, sucuri, apa minerala, etc. in conditiile in care se ocupa un loc pentru indiferent ce perioada de timp. Scopul este consumul, plata si in final castigul patronului.
In niciun caz nu poate fi vorba de lichide ce tin de un tratament medical.