Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... PFA in IT cu caen 4791 fara studii superioare
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

PFA in IT cu caen 4791 fara studii superioare

Vreau sa deschid un PFA in IT fara sa am studii superioare sau curs acreditat in domeniu. Activitatea constă în vânzarea online a unor produse digitale, făcute de mine (pagini web, pluginuri, scripturi etc)
Vânzarea se va face prin intermediul unui site web in engleză, doar pt clienți din afara țării.
De ce coduri caen am nevoie? Este de ajuns 4791? Sau am nevoie și de 6201 pentru care nu am nicio acreditare oficială, înafara de niste cursuri gratuite. Va mulțumesc!
Pentru CAEN 4791 nu va trebuie studii superioare.

Pentru CAEN 6201 , vedeti aici
[ link extern ]
stiu, doar ca ma intereseaza daca pot sa functionez doar cu 4791 atata timp cat vand template-uri (facute de mine) pt site-uri web printr-un magazin online (detinut de mine) pot doar cu 4791 sau am nevoie si de 6201?