Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... In ce conditii pot anula un divort la notariat fara ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

In ce conditii pot anula un divort la notariat fara partaj facut, ...

In ce conditii pot anula un divort la notariat fara partaj facut, din 2013? A fost o decizie luata la presiune in cadrul unui episod de confuzie.
În nici o condiție..Poate celalalt partener și- a refăcut viata.,au trecut 11 ani.Chiar dacă prin absurd ar fi posibil(deși bineînțeles ca nu este)nimeni nu poate rămâne căsătorit cu forța ,ar apela la instanta și tot ar rezolva.Mergeti înainte se pare ca ați rămas blocat în trecut..
Nu si a refacut viata. A vrut divort pentru a scapa de mine fara sa plateasca pensie. Eu m am imbolnavit din cauza lui in casnicie. Nu e corect ce a facut. Ne gospodarim impreuna. Merit un proces cinstit nu ramasite de ale lui.
Va explicat mai sus Domnul avocat ca in nici o conditie nu puteti anula divortul, mai ales dupa atatia ani. Acum ati precizat in comentariu ca n-a platit pensie. Dar cine l-a obligat la plata pensiei, si pentru cine?
Dapix, utilizator