Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... in cazul unui contract de prestari servicii in ...
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

in cazul unui contract de prestari servicii in derularea, prestatorul ...

in cazul unui contract de prestari servicii in derularea, prestatorul solicita dublarea onorariului,iar in cazul in care nu se modifica onorariul renunta la contact., cu toate ca in contract este specificat -contractul este valabil pe perioada proiectului,.In acet caz se pot solicita daune din partea prestatorului?
Onorariul poate fi modificat pe perioada derulării contractului, numai prin acordul părților. De ce să ceară prestatorul daune? Că nu se modifică onorariul? Nici vorbă.

Scuze, nu prestatorul sa solicite daune ci angajatorul.
Atunci, angajatorul poate solicita daune în cazul în care prestatorul renunță la contract pe motivul nemajorării onorariului.