Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Vechime in specialitate. Consilier personal primar
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Vechime in specialitate. Consilier personal primar

Bună ziua! Va rog sa ma lămuriți cu privire la un aspect legat de vechimea în specialitate. Un consilier al primarului care înainte de a fi consilier personal a fost consilier juridic 1 an la un srl, apoi fără intrerupere a trecut pe postul de consilier personal al primarului, are vechime in specialitatea studiilor,respectiv juridice, ptr toată perioada care corespunde vechimii în munca, respectiv 5 ani? Mulțumesc.
ANAID B, utilizator
Vedeti acest articol
[ link extern ]
Din câte înțeleg din articol, având în vedere ca anterior a desfășurat activitate ca jurist într- o societatea cu răspundere limitata, încadrarea ulterioara pe postul de consilier al primarului e asimilata vechimii în munca. Mulțumesc.
Vechimii în specialitate, pardon.
Asa este, vechimea in specialitatea studiilor este intreaga perioada in care a exercitat aceasta activitate, inclusiv activitatea desfasurata la cabinteul primarului in baza unui CIM.