Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua! Va rog daca cineva este in masura sa ma ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua! Va rog daca cineva este in masura sa ma lamureasca ...

Buna ziua! Va rog daca cineva este in masura sa ma lamureasca si pe mine . In procesul civil pe care il am (cu obiectul, anulare contract vanzare cumparare) reclamanta a facut apel, totodata am facut si eu apel pentru ca la fond nu mi-a acordat cheltuielile pe care le-am facut cu deplasarile din Franta atunci cand am fost chemat la interogatoriu .Mentionez ca ambele apeluri au fost respinse cu drept de recurs in 30 de zile. Eu ce pot sa fac mai departe sa-mi obtin cheltuielile pe care le-am facut din causa reclamantei. Toate opisurile cu chitantele sunt depuse la dosar. Multumesc foarte mult!
Teoretic, recurs.
Practic, cheltuiți alți bani degeaba. (eventual spre a afla că acele critici pe care le-ați putea formula nu se încadrează în motivele de casare prev. de art. 488 C. pr. civ)

De ce a fost necesar să vă deplasați? Nu ați avut avocat? "...partea care se află în străinătate și este reprezentată in proces printr-un mandatar va putea fi interogată prin acesta (art 356 C. pr. civ.)
Mai bine zis, prin intermediul acestuia, pentru că, în fapt, este un fel de plimbare de hârtii prin intermediul avocatului, dar n-am scris eu textul de lege mai sus citat.
romascanu, moderator