Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - impozit pe venitul ... Trecere la impozit pe profit
Discuție deschisă în Fiscalitate - impozit pe venitul microîntreprinderilor

Trecere la impozit pe profit

Buna ziua! O persoana, la 31.12.2023, este asociat unic la doua microintreprinderi. In februarie depaseste plafonul micro, cumulat pe cele doua societati, de 500000 euro. Amandoua societatile trec la profit? Sau una micro si una profit?
Ambele trebuie sa treaca la profit . ( fiind legate)
Multumesc!