Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Buna ziua. Un functionar public de conducere poate ...
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Buna ziua. Un functionar public de conducere poate candida pentru ...

Buna ziua. Un functionar public de conducere poate candida pentru o functie de demnitate publica (primar)? in ce conditii? Multumesc pentru raspunsuri
Raportul de serviciu se suspendă la inițiativa funcționarului public pentru participare la campania electorală, pe durata campaniei electorale și până în ziua ulterioară alegerilor.