Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... CAT COSTA SA FACI ITP IN ROMANIA LA O MASINA CU NUMERE ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

CAT COSTA SA FACI ITP IN ROMANIA LA O MASINA CU NUMERE DE GERMANIA ...

CAT COSTA SA FACI ITP IN ROMANIA LA O MASINA CU NUMERE DE GERMANIA
ITP-UL se face doar la mașini înmatriculate în România.
Daca masina este inmatriculata in alta tara si circula pe teritoriul Romaniei, se poate efectua ITP doar la reprezentantele RAR si este valabila doar pe teritoriul Romaniei
Si trebuie toate documentele originale ale inmatricularii masinii, cum e in Romania CIV-ul. Nu cred ca utilizatorul dorea asa ceva, cerea cit costa si sa fie valabil si in Germania.