Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Buna ziua .Pentru boala Schizofrenie paranoida GRAD ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Buna ziua .Pentru boala Schizofrenie paranoida GRAD ACCENTUAT ...

Buna ziua .Pentru boala Schizofrenie paranoida GRAD ACCENTUAT se acorda certificat de handicap pe perioada nedeterminata ,nerevizuibil conform noilor reglementari ?
Comisia de expertiză de la DGASPC apreciază/decide forma de încadrare, fie grad de încadrare revizuibil la 1 an / la 2 ani, sau PERMANENT.
Dapix, utilizator