Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... intampinare
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

intampinare

ce trebuie demonstrat printr-o intampinare depusa la o actiune de recurs administrativ?
va multumesc!
Intampinarea va cuprinde:
1. exceptiile de procedura ce paratul ridica la cererea reclamantului;
2. raspunsul la toate capetele de fapt si de drept ale cererii;
3. dovezile cu care se apara impotriva fiecarui capat din cerere; cand va cere dovada cu martori, paratul va arata numele si locuinta lor;
4. Semnatura.
potrivit art.115 C.pr.civ
winter_wind a scris:

ce trebuie demonstrat printr-o intampinare depusa la o actiune de recurs administrativ?
va multumesc!

Motivele pentru care considerati ca hotararea atacata cu recurs este nelegala si netemeinica.
Continutul intampinarii il aveti postat mai sus.