avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 526 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Am vândut o mașină acum un an unui domn, ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Am vândut o mașină acum un an unui domn, anunțându-l de ...

Am vândut o mașină acum un an unui domn, anunțându-l de, defecțiunea care îmi apărea pe tester . El a mers cu ea făcând test de drum împreună cu cei doi prieteni ai lui . Ajungând la un service a constatat ca defecțiunea era una mai amplă . Iar azi la un an distanță vrea să mă dea în judecată . Mai est
E posibil ?

Alte discuții în legătură

Probleme cumparator masina Moghy Moghy Am decis sa imi vand masina proprietate personala deoarece am anumite probleme de sanatate si aveam nevoie de banuti sa merg in afara pentru operatie. Am pus ... (vezi toată discuția)
Schimbare masina mihu_lucian mihu_lucian Buna ziua, As dori sa stiu in ce conditii se poate cere schimbarea unei masini (sau restituirea contravalorii), achizitionata noua, la care au aparut prea ... (vezi toată discuția)
Urgent! am vândut o mașină și cumpărătorul s-a răzgândit AndreeaLD AndreeaLD Buna. Zilele trecute am vândut o mașina cu nr rosii unui domn,iar următoarea zi mi a adus-o înapoi cerându-mi banii și acuzând ca mașina nu e așa cum ... (vezi toată discuția)